Newsletter / Odběr novinek


TOPlist

LT Falcon 2019 - červenec - 2.záznam

Hvězdné datum 14.7. 2019 – 10:14
Dnes ráno jsme se rozdělili na CTH týmy a počínaje dnešním dnem čeká děti celkem 10 velkých celotáborových her, jejichž cílem je postavit raketoplán a zjistit podle informací od našich výzkumníků střediska MAKAK, která planeta by byla nejvhodnější svými parametry k případnému osídlení lidmi. Na táborové nástěnce najdou děti zajímavé informace o vesmíru, takže se i něco málo možná naučí , což je vedlejším cílem letošní celotáborové hry 🙂 Dnes odpoledne jako první CTH hra je v plánu Ekoškola, čili naučíme jak správně třídit odpady, aby nám zdroje vydržely alespoň tak dlouho, než se nám podaří osídlit novou planetu. Jinak v průběhu dne hrají oddílové alias letos posádkové hry se svými vedoucím  (veliteli posádek). Někteří si začnou připravovat již táborová trička. Má nám odpoledne pršet, ale nic co bychom nepředvídali. No a večer je v plánu test paměti v podobě hry, jejíž cílem je zapamatovat si ve správném pořadí 30 obrázků podél trasy (některé obrázky jsou například ve formě šifry, takže to letos budou mít týmy trochu zajímavější).

Dnešní službu zahájil oddíl první, nejmladší a jako první mají tedy možnost na kamerku dokumentovat svůj den a večer sepsat reportáž. Už se těším s čím přijdou 🙂

Reportáž 1.oddílu:
Ráno bylo náročné, nevěřili byste, jak je těžké přivyknout táborovému tempu. Ale i tak si myslíme, že den začal zdárně. Větší část oddílu vstala na Obelixovu rozcvičku. V lehkém letním dešti jsme se vydali do lesa na hru „Hledání ztracených planet“. Hra byla akční a zábavná. Po návratu na domovskou planetu (kempu) jsme vymýšleli příběh k obrázkům a pokřik. Když jsme si „naplnili“ bříška obídkem, odpočinuli, vydali jsme se na ekohru do lesa, abychom trochu pomohli naší planetě a něco se naučili o třídění odpadů. Než byla hra vyhodnocena hráli jsme posádkové hry. Večer jsme potrápili svou paměť a některým to dalo opravdu zabrat. I tak jsme získali dostatek paliva k letu na další neznáme planety.
Vedoucí Janča a děti, 1.oddíl Marťani

Foto bude doplněno průběžně v průběhu dne nebo opět až večer po večerce.

ObelixSpřátelené weby, podporovatelé a sponzoři

Comments are closed.