Newsletter / Odběr novinek

do nového školního roku 2019/2020


TOPlist

SOČ 2018-2019

Dovolujeme si Vás informovat o dalším, již 41. ročníku Středoškolské odborné činnosti – SOČ a prosíme o předání této informace pedagogovi, který má na starosti práci s talenty. Přehlídky prací ve Středoškolské odborné činnosti se může zúčastnit opravdu každá střední škola. Autorem práce může být jak jednotlivec, tak i kolektiv.

 

Veškeré informace (jak se přihlásit, návody, rady a brožury včetně přihlášek – https://socv2.nidv.cz) naleznete zde: http://www.soc.cz/aktualni-rocnik/
V případě zájmu o tištěnou verzi brožury nás neváhejte kontaktovat, zdarma doručíme.

Průběh soutěže:


1) ŠKOLNÍ KOLO: bývá na středních školách do konce března. Termín školního kola si určuje škola sama. Obhajoba práce probíhá před porotou složenou z řad pedagogů. Nejlepší práce jsou doporučeny pro postup do okresního kola ( v případě, že máte například jen jednoho studenta z Vaší školy do sočky, je možné automatické zařazení do okresního kola bez pořádání kola školního).
Termín uzávěrky prací (vyplnění přihlášek) do okresního kola je: 21. března 2019
= k tomuto datu jsou práce přihlášeny v online systému na webu + 2 svázané kopie jsou odevzdány S ŘÁDNĚ VYPLNĚNÝMI FORMULÁŘI – list A (podpis),B a C(vyplněno a orazítkováno od školy) v obou pracích – listy získáte v elektronické přihlášce, v DDM Děčín I, Teplická 344/38, Děčín 4; 40502)

PŘIHLÁŠKA DO OKRESNÍHO KOLA:
zde – https://socv2.nidv.cz

2) OKRESNÍ KOLO: proběhne 3. dubna 2019 v Domě dětí a mládeže Děčín, Teplická 344/38, Děčín 4. Obhajoba probíhá před porotou složenou z řad pedagogů, ale i odborné veřejnosti. Obhajob se účastní soutěžící ze středních škol z okresu Děčín. Nejlepší práce jsou doporučeny porotou pro postup do krajského kola. Časová náročnost počítejte 8:00 – 14:30, dle počtu přihlášených)

3) krajské kolo:  25. dubna 2019 se uskuteční v Domě dětí a mládeže Ústí nad Labem před porotou složenou z řad pedagogů a odborníků z oboru. Vítězné práce z Ústeckého kraje postupují do republikového kola. 1. místa přímo, 2. místa jako náhradníci.

4) republikové kolo: 14.-16. června 2019, Mendelovo gymnázium, Opava, Komenského 397/5, 746 01 Opava. Úspěšní řešitelé SOČ mají nabídnuto u některých vysokých škol studium bez složení přijímacích zkoušek.

Umístění v krajském kole 1. – 6. místo za obor je hodnoceno i v systému EXCELENCE od MŠMT, kde každá škola a učitel, který žáka vede, získává ohodnocení.

PROSÍME O INFORMACI, ZDA SE ZÚČASTNÍTE (RESPEKTIVE MÁTE ZÁJEM SE ZAPOJIT). Je to pro nás cenná informace při hledání a zajišťování kvalifikovaných oponentů.
Z důvodu statického sběru dat v případě konání školního kola prosíme o zaslání informace, kolik studentu se školního kola zúčastnilo.


V případě jakýchkoli nejasností se na nás neváhejte obrátit.

Uvítáme zájemce z řad pedagogů do komise k oponentuře prací na okresním kolem. V případě zájmu nás kontaktujte.

S jakýmkoli dotazem k SOČ, oponentuře prací, dotazům k dokumentacím u prací či organizace soutěže samotné se na nás neváhejte obrátit. Můžeme se také domluvit na výjezdu na Vaši školu, kde vše potřebné vysvětlíme.

Miroslav Lochman a Ing. Tomáš Štěpánek
organizační tým okresního kola SOČ

DDM Děčín IV

Kontakt:
technické a organizační zázemí – Miroslav Lochman, mob.: 724 882 505, webmaster@ddmdecin.EU
formální stránka akce (přihlášky, formuláře) – Ing. Tomáš Štěpánek, mob.: 775 862 628, stepanek-sport@ddmdecin.EUSpřátelené weby, podporovatelé a sponzoři

Comments are closed.