Newsletter / Odběr novinek

do nového školního roku 2019/2020


TOPlist

Zimák patřil florbalu, premiérový DC OPEN se vydařil

V děčínském sportovním kalendáři se objevila nová významná akce. Jeden z největších sportovních celků Děčína, florbalový oddíl Děčín při DDM Děčín, připravil osmidenní florbalový maraton  uspořádaný na zimním stadionu. Od 4. do 11.května zde proběhlo 12 akcí, odpořádalo se více jak 200 utkání a na speciálním položeným povrchu se utkala necelá tisícovka malých i velkých florbalistů a florbalistek.

Z této akce bychom chtěli do budoucna udělat významnou sportovní tradici, která si nejen na florbalové mapě vybuduje kvalitní značku, dodal hlavní organizátor Tomáš Štěpánek.

Celý seriál začal již 9. ročníkem Florbalového Děčína, což je akce určená pro profi i hobby dospělé hráče a hráčky z nejen severních Čech. Letošní omlazený ročník ovládla mladá krev ze superligové Česká Lípy.

Nezapomnělo se ani na něžné pohlaví, které se představilo na turnaji Flower Power. Ze 7 týmů se nejvýše umístil celek z Litvínova. Dopoledne během týdne patřila žactvu a studenstvu od první třídy až po střední školy. Celkem se školních turnajů zúčastnilo cca 30 školních družstev, které si užili nejen florbalový turnaj, ale i doprovodný program.

Odpoledne vyplňovaly hlavně klubové akce jako zápas bývalých hráčů, kteří děčínský florbal stavěli na nohy. Velký ohlas si získal rodinný víceboj, ve kterém soutěžily rodinné týmy nejen ve florbalových dovednostech a o zábavu nebylo nouze. Svůj prostor dostaly i čtyři florbalové akademie při ZŠ Březiny, ZŠ Dr. M. Tyrše, ZŠ Boletice a ZŠ Máchovo nám, které s klubem úzce spolupracují.

Jedním z dalších povedných cílů bylo prohloubení vazby mezi florbalem a hokejem, které mají k sobě blízko. Během celého trvání DC OPEN si hokejová mládež zpestřovala letní přípravu na speciálním povrchu s mantinely. Probíhaly přátelské utkání a dokonce se popasovali i A týmy obou zástupců před zraky fanoušků obou celků. Skvělá spolupráce a vstřícnost HC Děčín vyvrcholila pozváním na závěrečný mládežnícký turnaj Stars Kids, kterého se zúčastnilo přes 250 malých florbalistů ze sedmi ústeckých oddílů, které daly dohromady 24 týmů ve 3 kategoriích.

Již po skončení nultého ročníku začala práce na dalším. ,,Rádi bychom povedený první ročník posunuli o něco dále, naše vize do budoucna počítá s Open Air verzí a užší spolupráci s plaveckým areálem, skateparkem a nedalekým fotbalových hřištěm. Nemalým cílem je i provázat další sportovní odvětví jako se to povedlo hokeji a florbalu“, prozradil Štěpánek.

„Podobné akce regionálního i republikového charakteru by se dalo odpořádat daleko více a troufnu si říci, že nejen florbal, který má 250 členů, by zvádnul zviditelnit naše krásné město více v situaci, kdy se v Děčíně postaví dlouhé roky slibovaná víceúčelová hala. Sporty, které mají vyšší ambice, by výrazněji zaplnily děčínský sportovní kalendář a nemusely čekat například na termín vypuštění ledu, dodal závěrem Štěpánek.

 Spřátelené weby, podporovatelé a sponzoři

Comments are closed.