Anime manga klub a jeho činnost

31.01.2020

Oblast anime, mangy a kompletně východoasijské audiovisuální kultury se v DDM Děčín jede zhruba od roku 2004. Tehdy to začalo akcemi v Beybladingu, později jsme přihodili i Pokemony a po první manga výtvarné soutěži jsem uskutečnili první anime akci v DDM s názvem Anime párty. Členská základna pomocníků a zájemců se zozrůstala a tak jsme mohli pořádat až 4 akce ročně. Nyní již většina tehdejších školáků a studentů je mimo DDM působnost (práce, rodina, studium mimo Děčín apod), ale stále jsme, jak mi řikáme s "tvrdým jádrem", v kontaktu a dnes většinou online připravujeme co je třeba. Hlavní bodem je velká dubnová akce Anime Jikan, která se letos uskuteční ve dnech 25.-26. dubna v DDM Teplická od 8 do 8, tedy 24 hodin nonstop. Informace k akci najdete na facebooku https://www.facebook.com/events/281566886062257/ nebo na www.animejikan.cz

Dnes funguje při DDM Děčín - Teplická kroužek s názvem Anime - manga klub, kde se snažíme "vycvičit" novou krev :) se zápalem pro naše téma. Nově příchozí do našeho klubu se mohou zapojit do různých oblastí dle svého zájmu, ale prozatím je poměr sil 80% manga kreslíři a 20% ten zbytek :), což znamená, že ve dvou klubovnách najdou zázemí hlavně kreslíři nebo ti, kteří se chtějí naučit kreslit manga stylem a druhá klubovna je zejména pro ostatní aktivity (četba, hry, příprava programů, akcí apod). V rámci klubu řešíme například japonská slovíčka a fráze, zajímavá anime, mangy, kresby, deskové hry, elektronické hry, výtorba cosplay atd. Každý člen si tak může pracovat na čem potřebuje a co ho zajímá, nebo se zapojit třeba do příprav dekorací, rekvizit a materiálu pro anime akce a činnost nebo si jen tak povídat s ostatními.

Pokud tě kroužek zaujal, můžeš se u nás stavit a to každý pátek od 16:15 do 18:30, první schůzka je pro tebe zdarma a pokud budeš chtít chodit, stačí podat přihlášku a uhradit platbu za kroužek, což činí od února do konce května 2020 250 Kč. Pro více informací můžeš zavolat na 724 882 505 vedoucímu - Miroslav "Mitsuo" "Obelix" Lochman ;)

Pár fotografií a ukázku manga prací najdeš v galeriích zde: